szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Wzmocnienia skarp

Pod pojęciem stabilizacja stoku można sobie wyobrazić szeroki zakres zastosowań geotechnicznych lub agrotechnicznych rozwiązań. Z punktu widzenia technologii opierającej się na geosyntetykach, stabilizację stoku można podzielić na wzmocnienie, która przyczynia się do stabilizacji skarpy lub polepszenia nawierzchni zbocza.

Poprawienie stabilizacji stoku w nowych konstrukcjach dotyczy szczególnie budowy dróg oraz terenów przeznaczonych pod zabudowę. Często są to stoki o dużym nachyleniu.

Stateczność stromej skarpy jest wyłącznie opinią experta. Typy umocnień, które się aplikuje w miejscu, gdzie wystąpiła awaria są zazwyczaj podobne. W praktyce, najczęściej jest to rekultywacja osuwisk, awarie występują najczęściej wzdłuż lejów na zboczach w miejscach, gdzie w czasie projektowania właściwości gruntu były przecenione.

W przypadku, gdy naturalna stateczność stoku jest w normie, natomiast jej powierzchnia ulega niszczeniu, w uszkodzonych miejscach stosuje się powierzchniowe wzmocnienie skarpy nazywane ochroną przeciwerozyjną. Powierzchnia skarpy jest wzmacniania geosiatkami, geomatami lub geokratami w celu uniemożliwienia erozji powierzchni, która jest spowodowana głównie spływającą wodą, wiejącym wiatrem lub obciążeniem.

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu