szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Oporowa konstrukcja wykonana w celu wybudowania domu handowego w Boskowicach

Zamiarem inwestora było jak najlepsze wykorzystanie skośnego terenu i znalezienie odpowiedniej technologii do wykonania oporowych konstrukcji na niekorzystnych iłowych i gliniastych gruntach.

Proste wyrównanie nie było możliwe z prostego powodu (istniejący rurociąg). Spełnienie warunków wymagało wykonania konstrukcji o nachyleniu 80°. Pierwotnie zaprojektowano mur z gabionu lub betonu. Jako najlepsze rozwiązanie przyjęto wykonanie stromej skarpy z zbrojonym gruntem. Podłoże zostało polepszone za pomocą mechanicznej stabilizacji gruntu. Stroma skarpa z systemu Tensartech GreenSlope ma długość 152 m. Wysokość sięga od 0.7 m do 6.9 m. Nachylenie nasypu wynosiło 1:1.75, a jego wysokość to aż 5.8 m. W koronie skarpy zainstalowano ze względów bezpieczeństwa poręcze.

Lokalizacja budowy

Dodaliśmy

Opěrný systém Tensartech GreenSlope, projekt konstrukce a autorský dozor

Realizacja

2012

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu