szybki kontakt:+48 666 585 519 | infogeomat.eu

Składowiska & odwadnianie

Woda jest największym niebezpieczeństwem dla każdej budowli. Odwodnienie konstrukcji jest priorytetem każdego projektanta. Niektóre geosyntetyczne wyroby mogą pełnić funkcję zbierania i odprowadzania nadmiaru wody poza obiekt. Odpływ wody i innych substancji jest często związany z specjalnymi nieprzepuszczalnymi właściwościami geosyntetyków, które oprócz funkcji odwadniającej, zabezpieczają również grunt przed przedostawaniem się do niego szkodliwych substancji.

Zdolności geosyntetycznych wyrobów do odwadniania i izolacji są bardzo powiązane z problematyką składowisk. W dzisiejszych czasach, dokonuje się zakrywania składowisk odpadów wybudowanych w przeszłości, które muszą być teraz wkomponowane w krajobraz. Do takich celów, geosyntetyki są dominującym materiałem, który chroni składowiska przed przenikaniem wody opadowej i ich ewentualnego skażenia. Nowo budowane, powierzchniowe składowiska są już zgodne z dzisiejszymi rygorystycznymi normami, co sprawia, że geosyntetyki mają szerokie zastosowanie w tworzeniu takiego typu inwestycji.

Właściwe odwodnienie obiektu jest spełnione już w fazie realizacji, minimalizując szkody i często, niezmiennie służy przez całą żywotność konstrukcji. Dobrze zaprojektowane, drenażowe kompozyty umożliwiają tanią ochronę i spełnienie funkcji drenażowych, które w przeszłości były bardzo trudne technicznie i finansowo. Coraz większe znaczenie ma również oszczędzanie zasobów naturalnych, gdzie w przypadków geosyntetyków funkcja ta może być z łatwością osiągnięta.

Specjalnym rodzajem odwodnienia jest podłużny drenaż, który jest w prawie każdej konstrukcji związanej z komunikacją. Taki drenaż może być osiągnięty używając geosyntetyków, dając bardzo duże oszczędności w porównaniu do tradycyjnych metod realizacji.

UKÁZKY ŘEŠENÍ SKLÁDEK A ODVODNĚNÍ

Obrázek rekultivace skládky ve Výskytné u Jihlavy
Rekultivace skládky ve Výskytné u Jihlavy
Obrázek celoplošného odvodnění násypu přeložky silnice 
Celoplošné odvodnění násypu přeložky silnice 
Obrázek podélného odvodnění komunikace na Přerovsku
Podélné odvodnění komunikace na Přerovsku

Potrzebujesz pomocy?

  • Stworzymy koncepcyjne rozwiązania i opracowania
  • Wykonujemy obliczenia
  • Dołączamy dokumentacje z projektów we wszystkich stopniach
  • Prowadzimy nadzór nad konstrukcjami z geosyntetyką
  • Realizujemy konstrukcje na wzmocnionej glebie

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 519
infogeomat.eu

Konsultacje w terenie

Nie boję się wyruszyć w teren i rozwiązywać problemy na miejscu

Proszę o konsultacje

Świadczenie naszych usług wspomagają pliki cookie. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji