szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Składowiska & odwadnianie

Woda jest największym niebezpieczeństwem dla każdej budowli. Odwodnienie konstrukcji jest priorytetem każdego projektanta. Niektóre geosyntetyczne wyroby mogą pełnić funkcję zbierania i odprowadzania nadmiaru wody poza obiekt. Odpływ wody i innych substancji jest często związany z specjalnymi nieprzepuszczalnymi właściwościami geosyntetyków, które oprócz funkcji odwadniającej, zabezpieczają również grunt przed przedostawaniem się do niego szkodliwych substancji.

Zdolności geosyntetycznych wyrobów do odwadniania i izolacji są bardzo powiązane z problematyką składowisk. W dzisiejszych czasach, dokonuje się zakrywania składowisk odpadów wybudowanych w przeszłości, które muszą być teraz wkomponowane w krajobraz. Do takich celów, geosyntetyki są dominującym materiałem, który chroni składowiska przed przenikaniem wody opadowej i ich ewentualnego skażenia. Nowo budowane, powierzchniowe składowiska są już zgodne z dzisiejszymi rygorystycznymi normami, co sprawia, że geosyntetyki mają szerokie zastosowanie w tworzeniu takiego typu inwestycji.

Właściwe odwodnienie obiektu jest spełnione już w fazie realizacji, minimalizując szkody i często, niezmiennie służy przez całą żywotność konstrukcji. Dobrze zaprojektowane, drenażowe kompozyty umożliwiają tanią ochronę i spełnienie funkcji drenażowych, które w przeszłości były bardzo trudne technicznie i finansowo. Coraz większe znaczenie ma również oszczędzanie zasobów naturalnych, gdzie w przypadków geosyntetyków funkcja ta może być z łatwością osiągnięta.

Specjalnym rodzajem odwodnienia jest podłużny drenaż, który jest w prawie każdej konstrukcji związanej z komunikacją. Taki drenaż może być osiągnięty używając geosyntetyków, dając bardzo duże oszczędności w porównaniu do tradycyjnych metod realizacji.

UKÁZKY ŘEŠENÍ SKLÁDEK A ODVODNĚNÍ

Obrázek rekultivace skládky ve Výskytné u Jihlavy
Rekultivace skládky ve Výskytné u Jihlavy
Obrázek celoplošného odvodnění násypu přeložky silnice 
Celoplošné odvodnění násypu přeložky silnice 
Obrázek podélného odvodnění komunikace na Přerovsku
Podélné odvodnění komunikace na Přerovsku

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu