szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Naprawa osuwiska w gminie Chuchelna za pomocą oporowego systemu

W gminie Chuchelna, ze względu na nasycone wodą podłoże, doszło do osuwiska nasypu i do uszkodzenia komunikacji na długości 30 m i utworzenia podłużnych spękań na powierzchni jezdni o szerokości aż 20 cm z postępującą szybko awarią. W tym celu należało wykonać kompleksową naprawę skarpy na miękkim gruncie, który tworzył drobnoziarnisty grunt.

Pierwszy etap polegał na usunięciu zniszczonej warstwy jezdni. Przed wykonaniem oporowej konstrukcji, wzmocniono podłoże grubym kruszywem oraz geokratami. Na tak wzmocnione podłoże, został wykonany system zbrojonego gruntu jako gabion składający się z stalowych siatek i kamieni na licu powierzchni. Ziemi zasypowa była stabilizowana za pomocą stalowych koszy wypełnionych kruszywem, które są połączone za pomocą skutecznych łączników z zbrojonym gruntem.

Lokalizacja budowy

Dodaliśmy

Statický výpočet, opěrný systém Tensartech RockWall, geomříže do asfaltových vrstev, geobuňky, geotextilie a georohože, zaškolení stavby

Realizacja

2012

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu