szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Ochrona przeciwerozyjna

Erozja powoduje spływanie gruntu, powstawanie erozyjnych lejów oraz spadanie kawałków gruntu. Cel geosyntetycznych wyrobów polega na trwałym lub tymczasowym umocnieniu powierzchni skarp oraz zapewnieniu wegetacji roślin na powierzchni skarpy. Tymczasowe wzmocnienie oferuje produkty z naturalnych materiałów, które z czasem się degradują. Stała ochrona jest zapewniona przez plastikowe geosiatki oraz geokraty.

Sposób zabezpieczenia powierzchni skarpy zależy od jej obciążenia, nachylenia oraz od materiału z którego się składa. Trwała przeciwerozyjna ochrona skarpy jest potrzebna tam, gdzie skarpa jest za stroma, i nawet przy poroście roślinności nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Szczególnie wytężone są brzegi różnych zbiorników. Konieczna jest ochrona brzegów różnych cieków wodnych przed erozją.

Naturalna ochrona skarpy zależy od użytego materiału, który ze względu na jego naturalną strukturę ma ograniczoną żywotność. Produkty te zapewniają ochronę przeciwerozyjną do momentu pojawienia się roślinności na skarpie, która całkowicie przejmuje funkcję kontroli erozji. Są przeznaczone na skarpy przy drogach, w budownictwie kolejowym oraz przy rekultywacji osuwisk.

Zupełnie oddzielną grupę stanowi problem zabezpieczenia powierzchni skalnej ściany. Do zabezpieczenia używa się stalowych lub polimerowych siatek, które zapobiegają spadaniu kawałków skał na drogi lub inne obiekty.

Ważne jest aby zauważyć, że ochrona przed erozją nie zwiększa wewnętrznej stabilności nachylenia, która musí być rozpatrywana osobno.

PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIA TRWAŁEJ PRZECIWEROZYJNEJ OCHRONY

Obrázek přírodní ochrany svahů portálu tunelu
Přírodní ochrana svahů portálu tunelu
Obrázek protierozní ochrany skalní stěny
Protierozní ochrana skalní stěny
Obrázek protierozní ochrany skalních svahů
Protierozní ochrana skalních svahů
Obrázek ochrany břehů sedimentační nádrže
Ochrana břehů sedimentační nádrže
Obrázek přírodní ochrany svahů jutovou geotextili
Přírodní ochrana svahů jutovou geotextilií
Obrázek trvalé protierozní ochrany břehů potoka
Trvalá protierozní ochrana břehů potoka

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu