szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Ochrona ścian skalnych

Odrywanie się odłamków skalnych od powierzchni jest spowodowane erozją, która następuje na wskutek zamarzania wody w szczelinach. Jeżeli skały są w kontakcie z publiczną przestrzenią (drogi, koleje), zjawisko odrywania sie skał musí być całkowicie wyeliminowane.

Rekultywacja skalnych ścian

Rekultywacja skalnych ścian najczęściej prowadzi do poprawy powierzchni w tych miejscach, gdzie zauważono niebezpieczeństwo odłamywania się skał (usuwanie nie trzymających się elementów, zabezpieczenie, wzmocnienie powierzchni ściany kotwami). Nawet tak zabezpieczona skała podlega także wpływom erozji powierzchni, dlatego najlepszym zabezpieczeniem przed spadającymi kamieniami jest Siatkowanie skalnych ścian

Siatkowanie skalnych ścian

Pierwszą opcją jest zdefiniowanie miejsca spadania odłamków i nadanie im odpowiedniego kierunku – zabezpieczająca siatka jest kotwiona na wierzchołku skały oraz w podstawie ściany skalnej, w celu zdefiniowania miejsca spadania skał.
Druga opcja polega na zamocowaniu sieci na powierzchni skały za pomocą kotew, siatka wtedy przyjmuje kształt powierzchni skały i zabezpiecza przed spadaniem odłamków.

Używane produkty

Najczęściej używane są stalowe geosiatki z hexagonalnym oczkiem z podwójnie skręcanym drutem. Podwójne skręcanie gwarantuje, że w czasie uszkodzenia skały, uszkodzenie zostanie tylko lokalne i nie rozprzestrzeni się dalej.


W zależności od przewidywanej żywotności, można wybrać rodzaj drutu, jego średnicę i wielkość oczka tak, aby siatka była zdolna zatrzymywać te najmniejsze jak i te największe frakcje. Największy wymiar siatki pozwala łapać kamienie aż do 0,60 m.  


Jeżeli warunki wymagają, można również użyć polipropylenowej geosiatki.

 

Siatki stalowe Siatki stalowe
Siatki plastikowe Siatki plastikowe

UKÁZKY ŘEŠENÍ OCHRANY SKALNÍ STĚNY

Obrázek ochrany skalní stěny v Teplicích
Ochrana skalní stěny v Teplicích
Obrázek zajištění skály v Jihlavě pomocí geomříží
Zajištění skály v Jihlavě pomocí geomříží

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu