szybki kontakt:+48 666 585 519 | infogeomat.eu

Seminarium na temat interakcji pomiędzy geosyntetykami a gruntem i powierzchniowe modele geosyntetycznego wzmocnienia gruntu

Ze względu na to, że od prawie 20 lat zajmujemy się zbrojeniem gruntu, nie mogliśmy przegapić najnowszych wyników przedstawionych przez czołowych ekspertów w tej dziedzinie. Tematyka seminarium oraz lista wykładów sugerowały, że zostaną przedstawione wyniki, które nie zostały jeszcze opublikowane, a które pomogą nam lepiej zrozumieć niektóre mechanizmy działania zbrojonej gleby.

Seminarium zostało zorganizowane przez International Geosynthetic Society za pośrednictwem technicznej komisji w zakresie zbrojenia gruntu, która zajmuje się podstawowymi zagadnieniami technicznymi związanymi z wykorzystaniem geowłóknin i innych geosyntetyków.

Seminarium odbyło się we wrześniu 2015 roku w Edynburgu w ramach XVI Europejskiej konferencji Mechaniki Gruntów i Geoinżynierii (XVI ECSMGE)

Seminarium dotyczyło zagadnień interdyscyplinarnych, zwłaszcza zachowania się wzmacniających geosiatek i ich wpływem na mechanikę gruntu. Porannym wykładom, prezentowanym przez czołowych ekspertów wysokiego szczebla towarzyszyła bogata dyskusja. Najbardziej interesowały nas wykłady Jorge'a Zornberga, który przedstawił najnowsze wyniki badań, oraz Steve'a Perkinsa, który dokonał przeglądu statystycznych wyników pomiarów geosiatek w stabilizacji dróg w USA w ciągu ostatnich 35 lat.

Kolejna część seminarium dotyczyła problematyki metod projektowania w Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech, Włoch, Finlandi oraz w Japonii. Z wykładów jasno wynikało, że metody projektowania i modele obliczeniowe są dalekie od ukończenia, a eksperci mają wiele do zrobienia. Szczególnie interesowała nas debata na temat nadchodzącej rewizji Eurokodu 7, która powinna zawierać po raz pierwszy również tematykę zbrojenia gruntu.

Seminarium z pewnością nas nie zawiodło, niektóre z wyciągniętych wniosków będą mogły znaleźć zastosowanie w naszej pracy. A ponieważ przez cały dzień byliśmy bardzo spragnieni ciekawych dyskusji, skosztowaliśmy lokalnego piwa w typowych szkockich pubach.

Potrzebujesz pomocy?

  • Stworzymy koncepcyjne rozwiązania i opracowania
  • Wykonujemy obliczenia
  • Dołączamy dokumentacje z projektów we wszystkich stopniach
  • Prowadzimy nadzór nad konstrukcjami z geosyntetyką

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 519
infogeomat.eu

Konsultacje w terenie

Nie boję się wyruszyć w teren i rozwiązywać problemy na miejscu

Proszę o konsultacje

Świadczenie naszych usług wspomagają pliki cookie. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji