szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Oporowa ściana z betonowym licem

Oporowa ściana jest często jedynym, możliwym rozwiązaniem w sytuacji, gdy niema dostatecznie dużej, dostępnej przestrzeni. Grawitacyjne, betonowe mury coraz częściej konkurują z tańszym systemem muru oporowego z gruntem zbrojonym, który oferuje wiele praktycznych zalet. Często, wybiera się lico ściany o różnych kształtach, wielkościach oraz kolorach.

Połączenie elementów tworzących cały system

System jest integralną kombinacją czterech elementów tzn: betonowych bloczków, wzmacniających geosiatek, elementów łączących i gruntu nasypowego. Wszystkie elementy razem tworzą konstrukcję, gdzie każdy element musi współpracować z sobą. System jest efektem wytężonej pracy ekspertów oraz wielu badań labolatoryjnych. Dzięki dużej ilości badań, prób, testowania wariantów systemu, została osiągnięta prostota konstrukcji.

Licowe, betonowe bloczki są wymiarowo przystosowane tak, aby bez problemu mogły być przenoszone przez jednego pracownika bez konieczności stosowania specjalnego sprzętu. W bloczkach są specjalne uchwyty, które pozwalają na połączenie geosiatek z bloczkami tworząc jednolitą konstrukcję.

Licowe bloczkowe oporowe ściany z zbrojonym gruntem

Wstępnymi cechami odnośnie wyboru lica konstrukcji jest kształt, waga i wymiar. Z punktu widzenia transportu oraz wagowych limitów przy przemieszczeniach już na budowie, właśnie waga jest główną przyczyną powstawaniu ubytków, które później należy uzupełnić. Dlatego jeśli stosuje się pełne elementy, mają one wtedy mniejsze rozmiary. Niestandardowy wzór określa możliwość wykonania zakrzywionej konstrukcji (wewnętrzny i zewnętrzny łuk) i również możliwości wykonania krawędzi w przypadku, gdy struktura jest wygięta. Kształt również definiuje wygląd powierzchni nachylenia.

Z względu na to, iż bloczki na budowie są układane na sucho, na ich stabilność, oprócz rozmiaru ma również wpływ rodzaj powierzchni styku. Korzystniejsze są bloczki o specjalnie ukształtowanej górnej powierzchni bloczka (wycięcie w kształcie koryta), wypustka na dolnej powierzchni bloczka blokuje przesuw bloczków oraz uniemożliwia ich ruch. Minimalna klasa betonu do bloczków betonowych to beton C30/37 z odpornością XF4.

Z estetycznego punktu widzenia, produkujemy wyroby w technologii wibroprasowanego betonu, tworząc chropowate powierzchnie powstałe z niedojrzałego betonu na powierzchni elementu.

Tak powstała powierzchnia, w połączeniu z odpowiednią farbą może przypominać naturalny materiał np. piaskowiec. Niepoprawnie prasowana powierzchnia zmniejsza wytrzymałość i dopasowanie, w przeciwieństwie do tych wykonanych w trakcie produkcji.

zalety oporowych ścian z betonowych bloczków

  • budowa bez użycia ciężkiego sprzętu
  • certyfikowane konstrukcyjne systemy
  • niższe koszty w porównaniu z tradycyjnymi technologiami
  • wyeliminowanie wody
Obrázek mostních křídel z drobných betonových tvarovek
Mostní křídla z drobných betonových tvarovek
Obrázek opěrné zdi v areálu obchodního centra 
Opěrná zeď v areálu obchodního centra
Obrázek opěrné zdi železničního koridoru
Opěrná zeď železničního koridoru

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu