szybki kontakt:+48 666 585 318 | infogeomat.eu

Oporowa ściana z betonowych paneli

Panelowy system tworzony przez wielkoformatowe, dzielone panele lub tzw ”panele pełnej wysokości” są używane w budynkach o wysokich wymaganiach jakościowych, bezpieczeństwa oraz szybkości wznoszenia konstrukcji. Konstrukcje oporowych ścian z panelami na licu są najczęsciej używane w konstrukcjach umacniania skarp przy drogach, torach kolejowych, strefach przemysłowych lub w konstrukcjach mostów. Wykonanie takiego systemu wymaga lepszego sprzętu oraz budowy niezbędnych dróg dojazdowych. Panelowy system jest odpowiedni dla firm budowlanych posiadających wykwalifikowany personel obraz dobre zaplecze sprzętowe.

Budowa jest bardzo szybka, konstrukcja po realizacji nie wymaga żadnej zmiany. Panele nadają bardzo estetyczny wygląd. Minimalne wymagania jakościowe betonu do konstrukcji paneli pozwalają użyć klasy C30/37, oraz ekspozycji XF4.

Typowe zastosowania betonowych paneli

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są panelowe systemy w których używa się dzielonych (segmentowych) paneli. Odnośnie kształtu, najbardziej popularnym są kwadratowe panele, T-shaped, lub cross-shaped. Używane wcześniej hexagonalne kształty są już nieużywane. Podczas instalacji paneli, ważne jest aby utrzymać grubość spoiny. W tym celu, dla systemów panelowych jest dostępnych szereg elementów dystansowych jak również innych elementów pozwalających na poprawne wykonanie konstrukcji.

Panele pełnej wysokości (full height panels) są używane głównie w konstrukcjach o wysokości do 6 m biorąc pod uwagę transport oraz operowanie podłużnymi panelami. Montaż ścian oporowych z pełnej wysokości paneli jest prostszy niż paneli segmentowych, wymagają one natomiast większego doświadczenia w początkowej fazie montażu przy ustawianiu geometrii, która ze względu na sposób montażu, nie może być później korygowana.

Panele pełnej wysokości są rekomendowane do drogowych umocnień, najazdów drogowych oraz miejsc, gdzie wymagana jest zmiana nachylenia w ciasnych obszarach, do rozwiązywania problemów różnic wysokości w projektach przemysłowych i komercjalnych kompleksach.

Korzyści wynikające z użycia betonowych paneli w oporowych konstrukcjach

  • bardzo duża sztywność czoła konstrukcji
  • szybki montaż i budowa
  • mała wrażliwość paneli na skutki zagęszczania wibracyjnego

PRZYKŁADY WYKONANIA MURÓW OPOROWYCH Z PŁYT BETONOWYCH

Obrázek opěrné zdi z betonových panelů na dálnici D 47
Opěrná zeď z betonových panelů na dálnici D 47 
Obrázek mostní opěry z betonových panelů
Mostní opěra z betonových panelů
Obrázek opěrné zdi na přeložce silnice silnice
Opěrná zeď na přeložce silnice silnice 

Potrzebujesz pomocy?

Na chwilę obecna nie wykonujemy na polskim rynku usługi takie jak: obliczenia statyczne, projektowanie, projekty oraz inspekcje (nadzory na budowach) ze względu na dużą ilość pracy. Możemy jednak pomóc w doborze produktów geosytetycznych oraz wytworzyć ofertę cenową na oferowane przez nas produkty na określony projekt.

Nie bójcie się zapytać

Bezpłatnie

+48 666 585 318
sprzedazgeomat.eu